Kara Kalem Çizim

“Kara kalem çizim yaparken düşünebilen insan” olmak sanırım sadece doğuştan bir yapı meselesi. Ders – toplantı gibi yerlerde özellikle, her ne kadar “beni dinlemiyor” yanlış anlaşılmasına çok müsait bir davranış olarak dursa da, resim çizerken birisinin konuşmasını dinlemek, karşımdaki insanı çok daha iyi – verimli anlayabilmemi sağlıyor yıllardır. Ancak bu huyun kötü yanı, hiç bir zaman “uygun” kağıt ve kalem ile, uygun zaman ve ortamda bir şeyler çizmemiş olmak. Bütün çizimler – karalamar formatında, ders notlarında, çizgili kağıtlarda, orda burda, kaybolmak – harab olmak kaderinden kaçamayacak haldeler. Elimden geldiğince fotoğraflarını çekip bir kenarda sakladıklarım mevcut, onları bir araya getirip burada paylaşmak sanırım en kalıcı çözüm, en azından bunu hak ediyor bu karalamalar…

Dost olalım mı?

Dilerim buraya seni getiren yazıdan keyif almışsındır. İnterneti facebook gibi devasa şirketlerin tekeline bırakmadan, insanları kendi sitelerinden, yani sansürsüz & özgür kaynaklardan takip ettiğin için teşekkür ederim, bu yaptığın muhtekulade bir davranış.

Ancak biliyorsun ki bu engin dijital dünyada tekrar karşılaşmamız çok küçük bir ihtimal. Eğer uygun görürsen, haftada bir defa posta kutuna güncel yazılarımı barındıran e-mektup gönderebilirim. Fikrin değişirse listeden çıkmak için ihtiyacın olan düğme her mektupta bulunacak.

Dilerim tekrar görüşürüz!