İnternette milyonlarca Bitcoin reklamlı sayfalar, ücretsiz para kazandırmaktadır. Öncelikle bilgi vererek işin güvenilirliğine dair bir konuyu netleştirelim, bu insanlar neden bedava bitcoin dağıtmaktadırlar – bunu nasıl yapmaktadırlar? İnternet üzerinden gösterilen reklamlar, reklamı gösteren kişiye “göründüğü” kadar para kazandırmaktadır. Bu yüzden reklam yayımcıları örneğin 100$’lık bitcoin almakta, bunu çok küçük meblalar halinde sayfalarında ücretsiz dağıtmakta, bizim gibi ziyaretçiler de bu sayfalara girip bu küçük meblalık bitcoini alırken reklamlarını gördüğümüzden, örneğin onlar 100$ harcayıp 110$ gibi bir reklam geri dönüşü almaktadırlar. Bütün bu ziyaretlerimiz süresince biz de o 100$’ın bir kısmını kazanmaktayız.

İlk Adım: BitCoin Cüzdan

İşin püf noktası istikrar ve stabilite. Öncelikle “cüzdanlar” listesinden Blockchain’e gitmenizi (blockchain.info) ve oradan bir bitcoin cüzdanı oluşturmanızı tavsiye ederim. Sonrasında aşağıdaki bütün siteleri (1-2 tanesi email ile üyelik istemekte sadece) aynı blockchain’den oluşturduğunuz “Bitcoin Address” bilgisini girerek kullanabilirsiniz. Reklamların arasında “bitcoini al”  düğmesini tıkladığınızda doğrudan bitcoin adresinize gerekli miktar gönderilir. Çoğu site düzenli ziyaret olması için “en az 5500 satoshi birikince göndeririz” demekte, burada bir sıkıntı yok. Aynı Bitcoin address ile tıkladığınız sürece site sizin hesap miktarınızı size hep göstermekte ve belirtilen miktar birikince gönderme işlemini otomatik gerçekleştirmekte.

Bazı sitelerde “%1 ihtimal” gibi düşük ihtimallerle tek tıklama ile 300-400 satoshi değil 20.000 satoshiye kadar gelir imkanı söz konusudur. Düzenli olarak takip edildiğinde haftada 1-2 böyle bir kazanç olmakta. Zaten esas gelirimiz de bu ihtimaller üzerinden oluşmakta. Kimi sitelerde nereye tıklanıp nereden “Claim Prize” düğmesine basılacağı karışık yerlerdedir, ki yanlışlıkla reklamlara tıklayasınız diye. Bu problem değil, açılan reklamı kapatıp işinize devam edebilirsiniz. Zaten 2-3 turdan sonra alışıyor ve otomatik bir şekilde 15 dakikada bütün siteleri tur atmış oluyorsunuz. İsteyen her saat başı tekrar tur atarak (hatta abartıp 5-15 dakikalık sitelerden turlayarak) çok daha ciddi bir rakama olaşabilir.

BitCoin Para Kazandıran Siteler

Aşağıda tek tek kontrol edilmiş, gerçekten ödeme yapan ve faucet işlemi sırasında saçmalamayan gereksiz reklam yapmayan sitelerin listesi bulunmaktadır. Bütün listeyi geçmek ortalama 15-20 dakika almakta, geri dönüş olarak ise 20.000 satoshi’den fazla getirmektedir. Öncelikle Blockchain’den bir cüzdan ayarlayıp, aynı cüzdan ile rotasyonu düzenli yaparsanız 10-15 gün içerisinde bonuslar artmaya başlar. Ben bu rehberi elimden geldiğince güncelleyip para kazandıran sitelerin listesini çoğaltmaya çalışacağım. Listede 3-5 satoshi veren siteler YOKTUR, “Invalid Captcha” diye insanı sinir eden siteler YOKTUR, “Insufficient Fund” diyerek faucette para kalmadığını uğraştırdıktan sonra söyleyen siteler YOKTUR. Hepsi temiz, “Get Reward” – “Claim Reward” dediğiniz anda satoshiniz gelmektedir. Zira bu listeyi öncelikli olarak kendim kullanmak için hazırladım, ve günlük olarak kullandığımdan sürekli güncellemiş bulunmaktayım.

Cüzdanlar ve Hesaplar

Arada sırada Faucetbox ve ePay hesaplarınıza Bitcoin adresiniz ile login olup hangi siteden ne kadar gelmiş ne kadar kazanmışsınız istatistikler halinde görebiliyorsunuz. Ana hesabınız blockchain olduğundan, yeterli miktarlar biriktikçe faucetbox ve ePay’deki paralarınızı blockchain’e aktarabilirsiniz.

Dilerim bu bilgiler faydalı olmuştur. Bilgisayar karşısında çok basit 1-2 tıklama yapabilecek bir ortamınız var ise, bu şekilde düzenli gelirinizi arttırabilirsiniz. Her bağlantı yeni pencerede açılacağı için ard arda tıklayabilirsiniz.

Sürekli Bitcoin Veren Başarılı Siteler:

5 -15 Dk’lık Aralıklarla Bedava Bitcoin Veren Siteler:

Saatlik Aralıklarla Bedava Bitcoin Veren Siteler:

Risktekiler

Ayrıca, BitStrategy adlı yeni bir sistem sayesinde elinizdeki bitcoin’i hesaba yatırıp onların sizin bitcoininiz üzerinden para kazanmasına izin verebiliyorsunuz. Merak etmeyin zarar edince sizden çıkarmıyorlar zararlarını, size sadece seçeceğiniz plan çerçevesinde kârı veriyorlar. Bunun için 7 günlük (%110 ödeme) veya 25 günlük (günde %6’dan %150 geri ödeme) şeklinde bitcoinlerinizi arttırabiliyorsunuz.

Peki bu olay gerçekten ne kadar para kazandırıyor – matematiksel olarak?

Bir arkadaşım mesaj attı, “matematiksel olarak” ona izah ettiğim kazanç oranını buraya da eklemek istiyorum: 1 turda 20.000 Satoshi topluyor bütün hesaplar ortalama. Günde 3 tur atıyorum ben, 50.000 Garanti cepte oluyor. Yani 10 günde 500.000, 20 günde 1.000.000 satoshi yapıyor, 0.01 BTC demek bu. 1 BitCoin ise şu anda 730 $ (yazıyı ilk yazdığımda 240$’dı). Söylediğim gibi kesinlikle büyük bir gelir değil, ama günde 3 defa 15 dk’lık bir tur ile gelecekte ne kadar edeceği belli olmayan bir para birimini biriktirmek neden zararlı olsun ki?

Deli saçması fiyatlara çıkan bitcoin, faucet’lerden gelen satoshi miktarlarının garip garip değişikliklere uğraması gibi konulardan dolayı artık bu anlattığım yöntemin ne kadar gelir sağlayabileceğine dair hesaplama kısmı kesinlikle geçerliliğini yitirmiş durumda. Ancak BitCoin ve diğer kriptopara birimleri bir çılgınlık gibi çoğaldığı için ekonomik olarak bu birimlerin nasıl alınıp satılabilineceğini Bitcoin ve Kriptopara Alım Satım Rehberi adlı yazımda detaylıca anlattım. İlgilenenler mutlaka göz atsın!

Ayrıca günümüzde alım satım için müsait bulunan Bitcoin harici dikkat çekici alternatif kriptopara birimi incelememe de göz atmak isteyebilirsiniz.

Eğer bilgiler ve listeler için teşekkür etmek isterseniz BitCoin cüzdanıma gönlünüzden kopanı gönderebilirsiniz:

1Ne63QXaZ62tGDeVyoxGYseDkrVpxgZvuF

Not: Birkaç arkadaş mesaj atmış 1-2 tane faucet’in içinde para kalmamış diye, bazılarında para bitebiliyor, 2-3 gün içinde tekrar yüklüyorlar. Güvenilir olan ve tekrar yüklenenleri listeden silmiyorum. Yine de ilginiz için teşekkürler.


Barış Parlan

I'm an earthling called Barış Parlan. a graphic designer & information technology specialist living in Cyprus. nerd, digital storyteller. doing phd about serious games and cross-reality. fan of photography, science, futurism, cyberpunk. interested in critical theory. practicing anarchism and atheism. polyamorous sapiosexual.

13 yorum

Can · 2015-10-02 16:39 tarihinde

Blogunu takip ediyorum severek birkac sorum var verilen sitelerde adreslerimizi girerek bekliyormuyuz?Claim islemi nasil oluyor.

  Barış Parlan · 2015-10-03 13:09 tarihinde

  Selamlar, Öncelikle blockchain adlı linkten bir bitcoin cüzdanı oluşturuyorsun. o cüzdan bilgilerinde address adında uzun bir karakter dizisi var, benim adresim yazının sonunda mevcut ordan nadıl bir şey olduğuna dair fikir edinebilirsin. ve sonrasında listelerden açtığın sayfaların büyük çoğunluğu senin de söylediğin gibi “btc address” istiyor, o kutulara adresini yazıp captchayı çözüm “get reward” veya “claim btc” düğmelerine basarak adresine bitcoinin yatırılmasını sağlıyorsun. bazı siteler mail hesabı veya üyelik istiyor, üye olmak bir problem teşkil etmez elbet. bazı siteler ise faucetbox veya epay adında farklı şirketlerle çalışıyor, ama burda da bir sıkıntı yok. aynı bitcoin address ile bu sitelere girip şifre oluşturursan, epaydeki hesabın da belirli bir miktar bitcoin olunca otomatik olarak (genelde pazar günleri) blockchaindeki cüzdanına bitcoinlerini gönderiyor… yani btc address soran her yere aynı addressi girdiğin sürece hiç problem olmuyor. hepsinde biriken paralar sonunda aynı yere akıyor.

erhan · 2015-10-31 00:12 tarihinde

1 btc 100 milyon satoshidir. Yani 8 saat değil 18 saat de uğraşılsa ayda 2-3 btc kazanılması bu yöntemle imkansızdır. Üzgünüm :/

  Barış Parlan · 2015-11-05 11:03 tarihinde

  Doğru söylüyorsun kardeş, yüksek rakamlarda matematik hatasına dönmüş olay. Düzelteceğim yazıyı vakit bulduğumda, mevcut denemelerin dönüşünde fark ettim ben de durumu.

murat · 2016-12-12 17:41 tarihinde

btc adress koinim.com da oluşturduğumuz btc cüzdanımıdır ayrıca blockhainde oluşturmak şartmıdır. blockhainde oluşturrusak koinime aktarmamız mümkün olacakmıdır muhtemelen komik sorulardır bunlar senin için ama yeniyim bu işlerde cevaplarsan memnun olacağım teşekkürler şimdiden.

  Barış Parlan · 2016-12-12 21:10 tarihinde

  Evet Blockchain ve Koinim teorik olarak aynı işlevi görmektedir. Ancak pratik olarak koinimde açacağınız hesap, blockchain ile işbirliği içerisinde olan sitelerde işlevsiz kalacaktır. Blockchain şu anda dünya standartı bir noktada, bu yüzden ona alternatif aramanız çok uygun olmaz bu noktada. Koinim, basit bir türkiye lokasyonlu btc şirketi. Öte yandan Blockchain’deki btc’lerinizi istediğiniz hesaba problemsizce aktarabilirsiniz. Bu noktada bir sıkıntı oluşması çok muhtemel değil…

salih · 2017-01-12 09:52 tarihinde

blockchain cüzdandan nasıl para çekebiliriz onuda açıklayabilir misiniz

Micro Tv · 2017-02-04 13:23 tarihinde

yukardaki satoshi kazandıran siteler bir işe yaramaz en iyisi ptc sitesi mantığıyla çalışan ve reklama tıkladığında captcha çözerek ya da 10-15 saniye sonra sol üst köşede beliren matematiksel çarpma-toplama-çıkarma yapılan ve satoshi verek iyi kazanç elde edebileceğiniz site en iyisi hem kazanç oranları da yüksek ben 2 günde yaklaşık 35 reklama tıkladım 15 dakikamı ayırarak şu an hesabımda 0,01230 BTC var o da şu an itibariyle 47.50 lira yapıyor gayet güzel rakam sadece 2 günde 15 dakika ayırıp reklama tıkladım site işte burda http://link.tl/VWyC bir bakın derim!

  Roya · 2017-02-22 19:44 tarihinde

  Salam siz dogru anlamamisiz qazandiginiz 0.01230 1230 satoshi demekdir 15000 satoshi olanda withdraw etmek olur

   Baris Parlan · 2017-02-23 13:30 tarihinde

   Micro Tv hiç bir şeyi yanlış anlamış değil, kendisi aslında sadece kendi reklamını yapmaya çalışıyor, o kadar.

Bilgin Cengiz · 2017-08-04 01:01 tarihinde

öncelikle böyle detaylı bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim. benimde bir tavsiyem olacak çok sağlam bir yer gibi görünüyor günlük otomatik olarak hesabınıza aktarım yapan bir site ve bitcoin ile birlikte alt coinlerde veriyor. ayrıca reklammış, tılamaymış falan hiçbiri yok. referan olursanız sevinirim : https://qoinpro.com/c8ad14cc7f6a8146a08b6b07e030b3c9

Kenan Demir · 2017-11-07 17:09 tarihinde

Detaylı bir açıklama olmuş. Yukarıda belirtilen siteler içerisinde olmayan aşağıdaki üç adres hem çok kazandırmakta hem de kesin ödeme yapmaktadır. Bol kazançlar.
https://faucets.world/claimWow?ref=b7t1tk8q70b001ndl8a0 Faucet hesabınızı yazdıktan sonra tıklamaya başlayın ve bitcoin kazanın. Üye olmanıza gerek yok.
https://honeymoney.co.in/?refCode=HM0000199012 Faucet hesabınızı yazdıktan sonra tıklamaya başlayın ve bitcoin kazanın. Üye olmanıza gerek yok.)
https://ref.adbtc.top/163875 Üye olmanız gerekiyor.

Hakan KRDZ · 2017-12-18 08:56 tarihinde

Güzel paylaşım fakat linklerin bazıları şuanda virus barındırıyor bazıları kırık sayfalar kapanmış vs.
Ben tek tek bu sitelere girip çıkmaktansa Linkini paylaştığım siteler gibi tek yerden hepsini yönetmeyi sağlayan siteleri tercih ediyorum.
Denemenizi tavsiye ederim. http://link.tl/1exhf

Yorum Yaz

Bitcoin Para Kazanma Rehberi

Okuma süresi: 4 min
13