Birgün Bitecek

Published by Barış Parlan on

Done in 2007:  old graduation project of my friend. it’s meaningles without turkish knowledge, i’ll try to write subtitle soon…
2007 yılında arkadaşımla yaptığımız, kısa film tadında bitirme projesi. okunan mektubun tam metni:

Sonu olmayan bu yollarda kendimize bile yabancılaşmışken içimde kalan son kırıntılarla ne yaratabileceğimi, kime nasıl inanacağımı düşünüyorum. Zaman nasıl birşey ki tüm hayatın saflığına inanırken, sevgiye inanırken, evcilik oynarken, dünyanın orda başlayıp orda bittiğine inanırken, bugün gitmiş yüzeyse ilişkilerin içinde binbir maske ile dolaşıyorum.

O kadar zorlanıyorum ki sabah yüzümü yıkarken, o kadar çok yüzüm var ki, dost yüzü, düşman yüzü, aile yüzü, sevgili yüzü… Makyajımda yetmiyor artık kapamaya, her sabah başkalarının yüzünü boyamaktan yoruluyorum. Toplumdan kopmamak için bize verilmiş bastırılmış kimlikleri ve onların mutlulukları, yetişemiyorum….

Ve bir akşam üstünün ürperten serinliğinde, sana son mektubumda bir kez daha soruyorum, içimizdeki sonsuz çığlıklara sondurak uydunuz mu Sayın Parlan? Ya bir daha hiç uyuyamazsak? Hayatını hiç bir zaman başkaları yönlendirmemeli diyen sen değil miydin? Kendime karşı olan mücadelemde bunu başaramadım.

Hasta insanları iyleştirdikten sonra asarlarmış, kaybedecek daha çok şeyleri olsun diye…
Kaybedecek bir şeyim yok, birkaç dosttan başka…

Hayatın bana ihtiyacı yok…

Bir gün bitecek dedim ve bitti dostum…

Credits:
written & directed by
rahme çiftçioğlu

.cast
rahme çiftçioğlu
barış parlan

.camera
dürüye portakalcı
rahme çiftçioğlu

.screenplay
rahme çiftçioğlu
dürüye portakalcı

.voiceover
rahme çiftçioğlu

.soundtrack
apocalyptica
the unforgiven

.post production
barış parlan

.spacialthanksto
ferdiye gence
barış parlan

Categories: Video & Animasyon

Barış Parlan

I'm an earthling named Barış Parlan. Natural born curious and critical which evolved into a nerd digital storyteller. Ph.D. candidate of remix theory within digital humanities. Technology consultant, graphic designer, VJ (visual-jockey), artist. #science #futurism #cyberpunk #criticaltheory #anarchy

0 Comments

Leave a Reply

Avatar placeholder

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Birgün Bitecek

Okuma süresi: 1 min
0