Sorularınızı Cevaplıyorum | Canlı Yayın #1

Published by Barış Parlan on

11 Nisan 2021 pazar akşamı saat 22:00’da Youtube, Facebook, Periscope, Twitch ve dLive kanallarımdan canlı yayın yaparak Teknoloji, Bitcoin, Blokzincir, Güvenlik vb. konularla ilgili olarak yayını izleyenlerin sorularını cevaplamaya çalıştım. Aşağıda sırası ile yayının kayıt edilmiş linkini ve yayın süresince sözünü ettiğim sitelerin – görsellerin genel bir toparlamasını paylaşıyorum.

Canlı Yayın: #BanaSoruSor

Linkler

Video’da geçen linkler ve ekstra dökümanları sırası ile aşağıda listeledim. Özellikle tekrar etmek isterim ki aşağıdaki linkler eğer mümkün ise referanslılar, yani tıkladığınızda sistem benim sitemden tıkladığınızı biliyor, ve genel olarak size de bana komisyon masraflarında indirim sağlıyor.

  • Nakit ve Banka havalesi ile Bitcoin Satın Almak için LocalCryptos.com
  • Visa Card ile Bitcoin Satın Almak için AdvCash
  • Bitcoin & Altcoin takas borsası ile al-sat yapmak için Binance

Cüzdanlar

think & feel #nft

Yaptığım ve NFT olarak sunduğum ilk görsel çalışmayı rarible.com/bparlan adresinde satmaktayım. think & feel adlı NFT’ye bu linkten ulaşabilirsiniz.

Blockchain – Blokzincir Eğitimi

Prof. Gary Gensler dünyada blokzinciri en güzel öğreten insan. Video MIT’nin halka açık ders kaydı. Dersin kodu Introduction for 15.S12 Blockchain and Money. Kayıt tarihi 2018 olan dersin toplam uzunluğu 15 saat.

Blokzincir’in sektörel bazda olası kullanım senaryolarını ve bu kullanımın detaylarını açıklayan infografi’yi mutlaka inceleyiniz. Söz konusu konunun neden sadece ‘para’ olmadığını ifade etmenin en kolay yolu, önümüzdeki 20 yıl sürecinde bütün bu sektörlerin blokzincir kullanımına geçişini anlamaktır.

Ayrıca her şeyin sadece plan – programa dayalı olmadığı da çok aşikâr. Başka türlü bitcoin’in mevcut piyasa hacmini (2 trilyon dolar) açıklamak mümkün olmazdı. Aşağıdaki infografik çalışma hali hazırda geliştirilmekte olunan projeleri ve o projelerin destekçisi olan şirketleri de sektörel bazda kategorileyerek paylaşmakta.

Haftaya görüşmek üzere.

Canlı yayın sırasında notları tutmaya devam edeceğim Miro Board‘ı görüntülemek için: bu linke tıklayabilirsiniz.

Bundan sonra her pazar akşamı 22:00’da düzenli yapmayı planladığım toplumsal fayda amaçlı yayınlarda cevaplamam için sorularınızı mesaj olarak iletebilirsiniz. Anonim kalmak istiyorsanız lütfen belirtiniz.

Bana nasıl destek olabileceğinizi düşünüyorsanız buradan buyrun.


Barış Parlan

I'm an earthling named Barış Parlan. Natural born curious and critical which evolved into a nerd digital storyteller. Ph.D. candidate of remix theory within digital humanities. Technology consultant, graphic designer, VJ (visual-jockey), artist. #science #futurism #cyberpunk #criticaltheory #anarchy

0 Comments

Leave a Reply

Avatar placeholder

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sorularınızı Cevaplıyorum | Canlı Yayın #1

Okuma süresi: 2 min
0