E-Posta Üyeliği

Bir içerik üreticisi (instagram / facebook hesaplarınızda ekranınızda akan ve düşündüğünüzden çok hayatınıza etki eden şeyleri üreten kişiler), eğer takipçisinden çok reklam-veren tarafından ödenirse, içeriği de ona göre biçim almaya başlar. Biz dijital mecra içerik üreticilerinin (yazar vs.) mail listelerine üye olursanız, birkaç ayda bir de olsa 5 TL gibi komik bir rakamı bile bağışlarsanız, reklam-veren’lerin değil de, gerçekten de dikkatinize değer olduğunu düşündüğümüz konuları ele alabilmemiz için fırsat yaratmış olursunuz…

Neden önemli?

10 yıldan fazla süredir, neredeyse hiç bir ekonomik gelir elde etmeden www.bparlan.com üzerinden ekonomik, sosyolojik, teknolojik ve daha bir çok konuda yazı yazmaktayım. Yazılarımda özellikle dönem olarak bana danışmak maksatlı telefonumun sık sık çaldığı konulara derleyici bir bilgi kaynağı yapma çabası gütmekteyim.

  • Çocuklarınız Mavi Balina oyunundan ölecekler mi?
  • Bitcoin almak nasıl olur, gerçekte bitcoin nedir?
  • UBI (Universal Basic Income) adlı evrensel gelir dedikleri yeni ekonomik model ne ola ki?
  • Megahosting zengin ediyormuş, doğru mu?

gibi pek çok konuda telefonum defalarca çaldığı için oturup böyle araştırmaları elimden geldiğince paylaşıyorum. Bunların kimilerinde dürüst ve tarafsız olmasına özen gösterdiğim içerikler kâh mahkemeye veriliyor, kâh sansürleniyor. Sosyal medya algoritmaları sırf bir takım anahtar kelimeleri barındırıyor diye yazılarımızı sizin feed’lerinizde görünmeden arşive kaldırıyor.

Nasıl destek olabilirsiniz?

İnterneti daha verimli kullanmak, iletişim kanallarımızın akıbetini reklam / kâr odaklı sosyal medya algoritmalarının eline bırakmamak ve dost olmak adına mail listeme üye olup yazılarımın posta kutunuza ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Bizler için, verimli bir şekilde takip edilebilmek, ve sosyal medya hesaplarınızdan ürettiğimiz içeriğin paylaşılması en önemli teşekkürdür.