Armen Shipping – Web Sitesi

Published by Barış Parlan on

Armen Shipping, KKTC’nin en büyük kargo – taşımacılık şirketi olup, dünyanın talep edilen her noktasından – limanından konteyner taşımacılığı hizmeti sağlamakta, web sitesi ise müşterilerin konteynerleri hakkında bilgi almasına destek vermektedir. Header kısmı ve ana sayfa flash slide gösterileri içermektedir. Hakkımızda sayfası Flash tabanlı hazırlanmıştır. İletişim sayfasında bulunan mail listesinden seçilen kişinin bilgileri form-mail’e otomatik gönderilir ve hiç bekleme yapmadan o kişiye mail gönderilir. Referanslarımız sayfası şirketin ortak çalıştığı diğer şirketleri sunduğu bölümdür. Acentelerimiz, şirketin acentelik anlaşması bulunduğu bir nevi “limanlar listesi”dir. Dünya genelinde liman ve taşımacılık acenteleri rehberi olarak kullanılmaktadır. Gümrükleme bölümü müşteriler için hazırlanmış olup, herhangi bir gümrükleme sırasında gerekli olabilecek bütün evrakların Word ve PDF versiyonu olarak downloada hazır hallerini barındırmaktadır. Önemli Bilgiler ise, daha detaylı şekilde açıklamlar ve yine yardımcı form dökümanları indirmye hazır bir biçimde sunulur.

Site tamamıyla PHP ile hazırlanmıştır ve Türkçe İngilizce geçişi jQuery ile sağlandığından sayfa yenilemesi yapmadan dil değişimi mümkündür. Sitenin sağ tarafında bulunan Kargo Takip Sorgulama, bir müşterinin elinde bulunan konteyner numarasını girerek hiç bir ekstra sayfa ile uğraşmadan konteynerine dair mevcut durum bilgisine ulaşmasını sağlar. Şirket müşterilerinin kendi panelleri mevcuttur. Bu panellerden geçmiş konteyner bilgileri, eksik evraklarının listelenmesi gibi hizmetlerin yanında doğrudan şirkete ulaşabilecekleri bir sistemde mevcuttur.

Sistemde Şirket Çalışanları için özel hesaplar mevcuttur. Bu hesaplar sadece müşteri bilgilerini güncelleme yetkisine sahiptirler. Şirket çalışanları düzenli bir şekilde müşteri bilgilerini güncelledikçe, müşterilere otomatik mail ulaşmaktadır. Sitede yapılan her türlü değişiklik database sayesinde daimi olarak yedeklenmektedir.

Sistemin Yönetici hesabı, bütün çalışan ve müşteri hesaplarına erişmekle birlikte, siteye dair güncellemeler yapabilmektedir. Siteye eklenen her “Haber” bütün müşterilere istenirse opsiyonel olarak otomaik email olark iletilmektedir. Yönetici, Flash ile hazırlanmış olan Hakkımızda sayfası içeriğini değiştirip “Bizler” kısmına yeni çalışan kaydı yapıp bilgilerini düzenleyebilir.

Armen Shipping için geliştirdiğimiz sistem sayesinde bütün müşterileri ile interaktif olarak iletşiim içerisinde bulunmakta, aynı zamanda müşterilerine vermek istedikleri bütün dökümanları, eksik form kayıtlarını, geçmiş konteyner bilgilerini güvenli bir biçimde birebir müşterileri ile paylaşmaktadırlar.

Tasarım: Barış Parlan
Geliştirme: Cengiz Önkal

www.armenshipping.com

Sitenin görünen kısmı aslında üretilen sisteme kıyasla sadece buzdağının su yüzeyidir.


Barış Parlan

I'm an earthling named Barış Parlan. Natural born curious and critical which evolved into a nerd digital storyteller. Ph.D. candidate of remix theory within digital humanities. Technology consultant, graphic designer, VJ (visual-jockey), artist. #science #futurism #cyberpunk #criticaltheory #anarchy

0 Comments

Leave a Reply

Avatar placeholder

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Armen Shipping – Web Sitesi

Okuma süresi: 2 min
0