Harari’nin Pandemi Yorumu, Thodex Olayları, Algoritmalar, Çocuklar için Tavsiyeler | Canlı Yayın #03

Published by Barış Parlan on

Yuval No Harari’nin Pandemi Yorumu ve bu çerçeveden Blokzincir, Yalın Alpay’ın Algoritma Yorumu, Thodex Olayları Çocuklarınız için Tavsiyeler… 25 Nisan Pazar akşamı 22.00’da sosyal medya hesaplarımdan canlı yayında bu konulara dair düşüncelerimi paylaştım. Yayının youtube kaydını aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz.

Ne yazık ki Thodex Global twitter hesabının son postu halen daha 16 Nisan. Bu çerçevede ben de gün geçtikçe Faruk Fatih Özer’in parayı alıp gittiğini düşünmekteyim. Tabii bu olay çok daha derin olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Zira olayların başlangıcı Merkez Bankasının kararı ile başladı, ve muhtemelen CEO bu süreçte kendisine ait olmayan para ile aksi bir bitcoin pozisyonunda yakalandı, toparlayamadı, kaçtı. Gelişme ve süreç için twitter gönderisini not düşüyorum.

https://twitter.com/thodexofficial/status/1385214160372387845

Prof. Dr. Özgür Demirtaş’ın Kripto yasağı ile ilgili yorumu

Prof. Dr. Özgür Demirtaş – Blockchain ve Kripto Para Bölüm 3

Bu yaşanılan olaylar ilk yayınımda değindiğim ‘önce güvenlik, ve kripto paranızı cüzdanınızda tutmanızın önemi’ kousunun aslında ne kadar ciddi olduğunun birer göstergesi durumuna geldi. Cüzdan adresinizi vererek güvenliğini test edebileceğiniz bir site ile konumuza devam ettik:

https://walletscrutiny.com/

Akabinde de çeşitli cüzdanlara dair bilgiler verdim. Cüzdan seçimi, DEX seçimi gibi konular için ayrı ayrı bölümler çekmem gerektiğinin farkındayım. Zaman içerisinde onlar da gündeme gelecekler.

Ayrıca not olarak durması için bir youtube linki bırakıyorum. Kimmiş bu video’sunu silen, yaptığım yayından inceleyip sebebini anlamaya çalışacağım:

https://www.youtube.com/watch?v=DnzhpFCedJ8

Mark Zuckerberg ve Harari’nin teknolojiye dair sohbeti

Okan Bayülgen ve Yalın Alpay’ın Algoritmalar hakkındaki sohbeti

Diğer Linkler

https://www.lookintobitcoin.com/charts/bitcoin-profitable-days/

3. Halving (Yarılanma) sürecinin geçmiş yarılanmalar ile kıyaslanması

Çocuklar için Eğitici Oyun Tavsiyeleri

https://luden.io/

https://lightbot.com/

Beeple’ın ünlü NFT’si: ‘First 5000 Days’


Barış Parlan

I'm an earthling named Barış Parlan. Natural born curious and critical which evolved into a nerd digital storyteller. Ph.D. candidate of remix theory within digital humanities. Technology consultant, graphic designer, VJ (visual-jockey), artist. #science #futurism #cyberpunk #criticaltheory #anarchy

0 Comments

Leave a Reply

Avatar placeholder

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Harari’nin Pandemi Yorumu, Thodex Olayları, Algoritmalar, Çocuklar için Tavsiyeler | Canlı Yayın #03

Okuma süresi: 2 min
0